• HOTLINE: +421 908 802 000
  • email: allatour@allatour.sk
  • Zavolajte nám +421 908 802 000

Dve metropoly Ruska

1.deň

Odlet z Viedne do Moskvy.

2deň

Prilet do Moskvy. Stretnutie so sprievodcom.
Transfer do hotela. Po ceste okružná jazda po MOSKVE – Červené námestie, Manéžové námestie, Park víťazstva, Víťazný oblúk, ulička Arbat, chrám Krista Spasiteľa a iné.
Popoludní návšteva KREMĽA, kde je možné vidieť najlepšie ukážky ruskej cirkevnej aj svetskej architektúry – katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, Chrám Zvestovania aj Chrám Archanjela Michaela s hrobkami ruských panovníkov.
Veľký Kremeľský palác, Teremský palác so súkromnými komnatami ruských cárov a ďalšie paláce, v ktorých sú vystavené poklady Ruskej ríše. Kremeľ – stavba z červených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci anedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, vo vnútri nádherne vyzdobené ikonami svätcov.
Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín, „Car Puška“ – najmierumilovnejšie delo na svete, takmer 200 tonový zvon „Car Kolokol“, budova Zbrojnice ukrývajúca najväčšie poklady cárov (unikátne šperky, brúsené drahokamy, cárske koče, odevy).
Ubytovanie v hoteli. Voľný čas

3.deň

Raňajky
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Pozriete si najkrajšie stanice moskovského metra, ktoré sú známe svojou výzdobou, najmä nástennými maľbami, mozaikami a ozdobnými lustrami.
Počas prehliadky uvidíte najznámejšie stanice. Niektoré z nich vyzerajú ako skutočné hrady a zámky, rozprávajúce o udalostiach sovietskeho národa. Napríklad stanica "Komsomolskaja-kruhovaja".
Tiež navštívite stanicu Kurskaja, Novoslobodskaja a Krasnopresnenskaja, Bieloruskaja, Kyjevskaja a na stanici „Námestie Revolúcie” sa nesmiete zabudnúť odfotiť pri celej galérii bronzových sôch. Hovorí sa, že ak sa dotknete nosa ovčiarskeho psa pohraničníka, bude sa vám dariť.
Z metra vystúpite na stanici Treťjakovskaja.
Návšteva  Štátej Treťjakovskej galérie– najväčšieho ruského umeleckého múzea, ktoré vlastní najväčšiu zbierku ruského umenia a ikony z 12. – 17. storočia z územia celého Ruska.
Voľný čas. Noc v hoteli.

4.deň

Raňajky
Uvoľnenie izieb.
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Výlet do Novodevičieho kláštora-kláštor, ktorý bol založený v roku 1524.
Prehliadka StaréhoArbatu, pamätníka A.S.Puškina a Natalie Goncharovej, "Dom tretiehotisícročia" architekta Meľnikova v Krivoarbatsky uličke, svetoznámy vynikajúci príklad konštruktivizmu, legendárny múr Tsoi, fontána-pamiatka"GoldenTurandot" pri divadle Vachtangova Spaso dom–Vtorovavila, dnes je sídlo amerického veľvyslanca, pamätník Okudžavovi.
Voľný čas. Možnosť nákupu suvenírov.
Vo večerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným lôžkovým vlakom do Petrohradu– mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostami...

5.deň

Raňajky. Odovdanie izieb.
Stretnutie so sprievodcom na vlakovej stanici po príchode do Sankt -Peterburgu.
Transfer na vlakovú stanicu a odchod vlakom do Sankt-Peterburgu – mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostmi.
Autobusová- pešia exkurzia, Sviatočný Peterburg: Nevskij prospekt, Dvorcové a Isaakievske námestie, Medený jazdec, Výhybka Vasilevského ostrova, Rostralnye kolóny, krížnik Aurora, Marsovo pole, Admiraltejstvo, pomník Ekaterine Velikoj, námestie Iskusstv a Spas na Krovi, kanál Griboedova
Návšteva Petropavlovskej pevnosti a Petropavlovského chrámu – hrobky ruských imperátorov.
Ubytovanie v hoteli. Osobné voľno.

6.deň

Raňajky
Sviatočný Peterburg: Nevskij prospekt, Dvorcové a Isaakievske námestie, Medený jazdec, Výhybka Vasilevského ostrova, Rostralnye kolóny, krížnik Aurora, Marsovo pole, Admiraltejstvo, pomník Ekaterine Velikoj, námestie Iskusstv a Spas na Krovi, kanál Griboedova, návšteva Petropavlovskej pevnosti a Petropavlovského chrámu – hrobky ruských imperátorov. 
Návrat do Petrohradu.
Osobné voľno. Noc v hoteli.

7.deň

Raňajky
Autobusová exkurzia do imperátorskej rezidencie Petrodvoreс.
Miesto je preslávené ako rezidencia cárov z dynastie Romanovcov. V tunajšom pozoruhodnom palácovom a parkovom komplexe z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na pobreží Baltského mora na ploche cez 800 ha, je umiestnených vyše 170 fontán rôznych veľkostí.
Petrodvorec je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií Ruska, ktorá bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
Večer individuálne voľno alebo návšteva Mariinského, resp. Michajlovského divadla (výber top diel ruských klasikov – „Biele noci“) – cena vstupného a presný program bude oznámený na mieste.
Voľný čas v centre mesta.
Noc v hoteli

8.deň

Raňajky
Exkurzia Ermitáže - bývalého kráľovského sídla s parádnymi sálami a umeleckými hodnotami svetovej kultúry.
Voľný čas v centre mesta. Nočná plavba veľkou loďou „otváranie mostov“. Noc v hoteli.

9.deň

Raňajky
Autobusový výlet do mestečka Puškin (Carskoje selo).
Návšteva Katarínskeho parku, ktorý patrí do zoznamu svetových pamätihod-nosti Unesco a Katarínskeho paláca s Jantárovou komnatou.
Obed v typickej ruskej kolibe Podvorie (degustačné menu špecialít ruskej kuchyne v cene cca 25€), návrat do Petrohradu. Noc v hoteli.

10.deň

Raňajky
Odovzdávanie izieb.
Transfer na letisko.
Odlet z Petrohradu do Viedne.