• HOTLINE: +421 908 802 000
  • email: allatour@allatour.sk
  • Zavolajte nám +421 908 802 000

Jeseň v Petrohrade

1.deň

Odlet z Viedne do Sankt-Peterburgu vybranou leteckou spoločnosťou, po prílete, v hale letiska stretnutie so slovensko - ruským hovoriacim sprievodcom - mikrobusom, či autobusom prehliadka mesta a transfer do hotela. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta – okružná prehliadka autobusom – Nevský prospekt, Izákovský chrám, nábrežie Nevy, Palácové námestie, Ermitáž, Petropavlovská pevnosť – prehliadka so sprievodkyňou cca 2hod. Ubytovanie sa v hoteli. Večer individuálne voľno.

2.deň

Stretnutie so sprievodcom v hoteli.  Transfer autobusom na prehliadku Petrodvorca – prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami. Miesto je preslávené ako rezidencia cárov z dynastie Romanovcov. V tunajšom pozoruhodnom palácovom a parkovom komplexe z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na pobreží Baltského mora na ploche cez 800 ha, je umiestnených vyše 170 fontán rôznych veľkostí. Petrodvorec je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií Ruska, ktorá bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. prehliadka Veľkého paláca, individuálne obed a návrat do Petrohradu – celodenný výlet cca 6 hod. Návrat pribl. o 16.00. Večer individuálne voľno. Po návrate od poručujeme nočnú fakultatívnu plavbu po riečkach a kanáloch Nevy, s otvoraniem mostov možná návšteva kultúrneho predstavenia.

3.deň

Raňajky  Stretnutie so sprievodcom v hoteli.  Autobusová exkurzia do imperátorskej rezidencie Cárské Selo / Puškin "ôsmy div sveta" návšteva Katarínskeho parku, ktorý patrí do zoznamu svetových pamätihodnosti Unesco a Katarínskeho  paláca s Jantárovou komnatou.  Prechádzka po cárskom parku a záhrade Lýcea (pomník Alexandra Puškina).  Cárske Selo - veľkolepé parky a záhrady vytvorili z hustého lesa tisíce vojakov a nádenníkov. Honosný cársky palác navrhol architekt Rastrelli v roku 1752 pre cárovnú Alžbetu. Ďalším vládcom ktorý v paláci zanechal svoje stopy bola Katarína II. Veľká. Najznámejším a najzaujímavejším skvostom je Jantárová komnata. Pre svoju nádheru a vysokú estetickú hodnotu je niekedy považovaná za ôsmy div sveta. V roku 1937 mestečko bolo pomenované na Puškin, podľa básnika Alexandra Puškina, ktorý tu študoval na lýceu, ktoré založil Alexander I. v roku 1811 ako elitnú školu pre chlapcov zo šľachtického rodu.  . Individuálne obed (možnosť objednať si priamo na mieste cca deň dopredu obed v tradičnej ruskej reštaurácii formou tzv. degustačného menu cca 25€/os) – celodenný výlet cca 7 hod. Návrat do Petrohradu pribl. o 17.00. Voľný čas. Prenocovanie v hoteli.

4.deň

Raňajky v hoteli. Stretnutie so sprievodcom v hoteli.  Autobusová exkurzia  Sviatočný Peterburg: Nevskij prospekt, Dvorcové a Isaakievske námestie, Medený jazdec, Výhybka Vasilevského ostrova, Rostralnye kolóny, krížnik Aurora, Marsovo pole, miraltejstvo, pomník Ekaterine Velikoj, námestie Iskusstv a Spas na Krovi, kanál Griboedova. Návšteva Petropavlovskej pevnosti a Petropavlovského chrámu- hrobky ruských imperátorov. Navštívime Zimný palác, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najznámejších galérií sveta Ermitáž s 2,7 mil. exponátov.  Свободное время. Ночь в отеле. – mikrobusom od hotela k Izákovskému chrámu- prehliadka Izakovského chrámu a návšteva múzea Ermitáž (cca 3 hod.), prechádzka po Palácovom námestí, individuálne obed, prechádzka peši k Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu individuálne, návrat do hotela individuálne. Večer individuálne voľno.

5.deň

Raňajky v hoteli.  Odovzdávanie izieb (check off do 12:00 hod). Autobusom premestnime sa na návštevu Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov – prehliadka so sprievodkyňou cca 3hod. Transfer na letisko a po ceste rozlúčka s Petrohradom, mestom, ktoré ročne navštívi približne jeden a pol milióna turistov. A vy budeme jednými z nich :)  Odlet do Viedne podľa uvedeného časového rozpisu.