• HOTLINE: +421 908 802 000
  • email: allatour@allatour.sk
  • Zavolajte nám +421 908 802 000

Biele noci v Petrohrade

1.deň

Odlet z Košíc do Sankt-Peterburgu vybranou leteckou spoločnosťou, po prílete v hale letiska stretnutie so slovensko-rusky hovoriacim sprievodcom - mikrobusom, či autobusom prehliadka mesta a transfer do hotela, ubytovanie, oddych, voľno.
Večer odporúčame plavbu loďkou po riečkach a kanáloch Petrohradu, cca. 1 hod.

2deň

Raňajky
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Autobusová- pešia exkurzia
Sviatočný Peterburg: Nevskij prospekt, Dvorcové a Isaakievske námestie, Medený jazdec, Výhybka Vasilevského ostrova, Rostralnye kolóny, krížnik Aurora, Marsovo pole, miraltejstvo, pomník Ekaterine Velikoj, námestie Iskusstv a Spas na Krovi, kanál Griboedova. Návšteva Petropavlovskej pevnosti a Petropavlovského chrámu- hrobky ruských imperátorov. Navštívime Zimný palác, v ktorom sídli jedna z troch najväčších a najznámejších galérií sveta Ermitáž s 2,7 mil. exponátov.
Свободное время. Ночь в отеле.

3.deň

Raňajky
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Autobusová exkurzia do imperátorskej rezidencie Cárské Selo / Puškin "ôsmy div sveta" návšteva Katarínskeho parku, ktorý patrí do zoznamu svetových pamätihodnosti Unesco a Katarínskeho  paláca s Jantárovou komnatou.
Prechádzka po cárskom parku a záhrade Lýcea (pomník Alexandra Puškina).
Cárske Selo - veľkolepé parky a záhrady vytvorili z hustého lesa tisíce vojakov a nádenníkov. Honosný cársky palác navrhol architekt Rastrelli v roku 1752 pre cárovnú Alžbetu. Ďalším vládcom ktorý v paláci zanechal svoje stopy bola Katarína II. Veľká. Najznámejším a najzaujímavejším skvostom je Jantárová komnata. Pre svoju nádheru a vysokú estetickú hodnotu je niekedy považovaná za ôsmy div sveta. V roku 1937 mestečko bolo pomenované na Puškin, podľa básnika Alexandra Puškina, ktorý tu študoval na lýceu, ktoré založil Alexander I. v roku 1811 ako elitnú školu pre chlapcov zo šľachtického rodu.
Voľný čas. Prenocovanie v hoteli.

4.deň

Raňajky
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Autobusová exkurzia do imperátorskej rezidencie Petrodvoreс. Miesto je preslávené ako rezidencia cárov z dynastie Romanovcov. V tunajšom pozoruhodnom palácovom a parkovom komplexe z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na pobreží Baltského mora na ploche cez 800 ha, je umiestnených vyše 170 fontán rôznych veľkostí. Petrodvorec je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií Ruska, ktorá bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Po návrate prechádzka centrom mesta, fakultatívne plavba po riečkach a kanáloch Nevy, možná návšteva kultúrneho predstavenia.
Voľný čas. Prenocovanie v hoteli.

5.deň

Raňajky
Stretnutie zo sprievodcom v hoteli.
Návšteva Jusupovho paláca (exkurzia po slávnostných sálach + exkurzia do podzemia, kde bol zavraždený Rasputin), potom návšteva chrámu Spasiteľa na krvi.
Voľný čas. Prenocovanie v hoteli.

6.deň

Raňajky v hoteli.
Rozlúčka s Petrohradom, mestom, ktoré ročne navštívi približne jeden a pol milióna turistov. A my budeme jednými z nich :)
Transfer na letisko. Odlet z Petrohradu linkou do Varšavy a následne prílet do Košíc.